Antény

ITA – individuální televizní antény

  • Provádíme montáže, servis a opravy antén, rozvodů a celého anténního systému v rodinných domech, chatách, chalupách apod.
  • Měření signálů a diagnostika problému. Provedení potřebných úprav na vašem stávajícím anténním systému pro kvalitní a spolehlivý příjem.
  • Častou příčinou kostičkování obrazu a výpadků bývá například rušení internetem CDMA a 4G/5G LTE, rušení jevem zvaném Echo a Pre-echo a podobně, což bez měření nelze zjistit.  Disponujeme kvalitní měřící technikou, příčinu problému odhalíme a provedeme odrušení.
  • Poradenství v oblasti pozemního a satelitního příjmu televize, návrhy technických řešení, vypracování cenové nabídky, realizace. Záruční i pozáruční servis u námi realizovaných zakázek ve velmi krátkých lhůtách.

Běžný materiál pro servis i montáže máme trvale skladem. Standardní komponenty pro servis a opravy vozíme sebou, takže v naprosté většině případů vyřešíme problém již při první návštěvě


 

Provádíte rekonstrukci domu, nebo stavíte nový rodinný dům?

Určitě se vyplatí, věnovat odbornou pozornost také anténnímu systému, včetně rozvodů signálů po domě. Počínaje kvalitními koaxiálními kabely, přes vhodné antény a celý systém s ohledem na příjmové podmínky v daném místě a rozsáhlost rozvodů.

  • Nabízíme kompletní řešení TV příjmu, od vypracování nabídky dle požadavků zákazníka, až po dodání a realizaci. Samozřejmostí je také možnost kombinace pozemního a satelitního příjmu.
  • Při realizaci pozemního a satelitního TV příjmu používáme výhradně koaxiální kabely italského výrobce CAVEL, nebo od výrobce BELDEN. Jedná se o vysoce kvalitní kabely, u nichž výrobce zaručuje dlouhodobou stálost parametrů, což nám dlouhé roky praxe jednoznačně potvrdily.
  • Nabídnout ale můžeme také kompletní služby elektro, t.j. elektroinstalaci včetně revize, datové a TV rozvody, el.vrátný s audio či videotelefony, zabezpečení rodinného domu systémem Jablotron 100+, bezpečnostní kamerový systém, stožár a kompletní anténní systém pro příjem televize z pozemního i satelitního vysílání.
  • U námi realizovaných zakázek poskytujeme záruku 24 měsíců a záruční i pozáruční servis do 24 až 48 hodin od nahlášení, včetně dnů pracovního volna.

 
Jeden postřeh z praxe:

Velmi často se u nových staveb RD setkáváme s tím, že provádíme montáž anténního stožáru s anténami a dalšími komponenty, avšak anténní rozvody po domě jsou již provedeny. Použité koaxiální kabely však, bohužel, v mnoha případech nesplňují některé parametry, zejména kvalitní stínění a dlouhodobou stálost parametrů. Byl jsem již na domě starém pouhých 6 let, kde veškeré rozvody měly naprosto neskutečný útlum jak u pozemního příjmu, tak hlavně na vyšších frekvencích při satelitním příjmu. Jediným řešením je pak v takovém případě výměna koax.kabelů za nové, což je v některých případech velmi obtížně realizovatelné.

Anténní technika je poměrně složitý obor, u kterého se dnes bez měření a důkladné znalosti problematiky nelze obejít. Současné digitální vysílání a hlavně s ohledem na vzrůstající množství bezdrátových služeb, které mohou být zdrojem rušení TV příjmu, jsou dnes kladeny mnohem vyšší požadavky na měřící techniku a znalost problematiky, na použité komponenty a mimo jiné právě i na koaxiální kabely. Ovšem bohužel, v maloobchodech i velkoobchodech elektromateriálu jsou k dostání většinou koaxiální kabely, které ne vždy těmto požadavkům vyhovují. Čověk bez potřebné znalosti problematiky koupí to, co mu tam prodají. Skutečně kvalitní koaxiální kabely, s kvalitním stíněním a u kterých výrobce zaručuje dlouhodobou stálost parametrů,  jsou k dispozici zpravidla pouze u dodavatelů, specializujících se na anténní techniku a u kterých tedy nakupují firmy s touto specializací. Cenový rozdíl je přitom často nevýznamný, neboť není až tak velký a u běžného rodinného domu není spotřeba koaxiálního kabelu nijak zásadní.

e-mail:  info@antsatel-kv.cz     tel.: 604 487 516