Historie firmy

Historie firmy

Jmenuji se Petr Kácha a v oboru elektro pracuji celý život, jak v silnoproudé, tak i slaboproudé elektrotechnice. Mnoho let intenzivní a bohaté praxe mám za sebou v oblasti servisu a oprav výrobků spotřební elektroniky a anténní techniky.  Bývaly doby, kdy na začátku devadesátých let jsem si sám vyráběl také anténní zesilovače, slučovače a další prvky pro anténní techniku. V roce 1992 jsem v Jílovém u Děčína otevřel vlastní televizní servis, který si postupně získal mnoho stálých zákazníků z širokého okolí. S přibývajícím množstvím zakázek bylo nutné zabývat se zajištěním dostatečného množství náhradních dílů, které je třeba mít trvale k dispozici. S ohledem na cenu bylo pak mnoho položek nakupováno ve větším množství a tak byly služby doplněny také o prodej elektronických součástek, náhradních dílů a příslušenství. Nabídka zboží byla postupně rozšiřována a na Děčínsku se po celé roky jednalo prakticky o jedinou prodejnu, specializovanou na tento sortiment. V roce 2001 jsem také vytvořil své první firemní www stránky.

Toto bylo logo na mých prvních www stránkách:

banner

Snažil jsem se vždy vyjít vstříc všem potřebám zákazníků, takže v prosinci 2003 jsem provozovnu vybavil online platebním terminálem pro příjem embosovaných i elektronických platebních karet. Každý zákazník měl tak možnost, uhradit opravu svého přístroje nebo nákup zboží také bezhotovostně platební kartou, což tehdy ještě nebylo tak běžné a samozřejmé, jako je tomu dnes.

V prosinci 2006 jsem se však odstěhoval do Chodova u Karlových Varů, otevírací doba byla zkrácena na čtyři dny v týdnu a do provozovny v Jílovém jsem nadále dojížděl. Bohužel, s ohledem na vzdálenost přes 140km a s tím související okolnosti, nebylo možné dlouhodobě tento stav udržet a k 30.4.2007 jsem tedy provozovnu v Jílovém po patnácti letech uzavřel.
Tím jsem prakticky opravy televizorů po mnoha letech ukončil, jelikož tato činnost vyžaduje prostory, vybavené náročným technickým zázemím, bez kterého kvalitní servis nelze provádět. Investovat do takových prostor v novém bydlišti by bylo, s ohledem na situaci v tomto oboru, náročnou a přitom téměř jistě ztrátovou investicí bez návratnosti.
Opravy ostatní spotřební elektroniky jsem postupně také ukončil, jednak jsou již nerentabilní a jednak sehnat kvalitní náhradní díl třeba na DVD apod. je již dnes prakticky nemožné. Doba se v tomto oboru zásadním způsobem změnila, vše je vyrobeno na jedno použití a servis již není podporován ani ze strany výrobců, bohužel.
Výjimkou někdy bývají určité druhy závad satelitních přijímačů, nebo multipřepinačů, anténních zesilovačů a dalších komponentů přijímací techniky. Zhodnotím-li, že se oprava takového přístroje vyplatí, pak jej samozřejmě opravím.

Ve svém novém působišti nabízím od roku 2007 především služby, prováděné přímo u zákazníka. V anténní a satelitní technice mám za sebou dlouhou praxi a bohaté zkušenosti, což mimo jiné například významně pomáhá zkrátit čas při diagnostice a nalezení skutečné příčiny technického problému. Práce, které rozumím, mě baví a snažím se vždy poskytovat co nejkvalitnější odborné služby, jejichž výsledkem je kvalitní dílo s maximální možnou spolehlivostí a spokojený zákazník.


Od r.2018 pracuji s mladým kolegou, který svou prací a přístupem k zákazníkům je zárukou udržení a dalšího rozvíjení dobrého jména firmy i v budoucnu. V silnoproudé elektrotechnice i v anténní technice je odborníkem na svém místě, kterého tento obor baví a každá zakázka je vždy provedena s maximální pečlivostí a vysokou odbornou úrovní. Odvádět kvalitní dílo a usilovat o spokojenost zákazníka jsou naše společné cíle.  V roce 2019 jsme založili společnost antsatel-kv a činnost firmy jsme rozšířili o další služby v oboru elektro. Nabízíme nejenom servis anténní a satelitní techniky, ale také silnoproudé bytové elektroinstalace, jsme certifikovaným montážním partnerem zabezpečovacích systémů firmy Jablotron Alarms, provádíme montáže a servis domovních telefonů a videotelefonů a další elektromontážní práce. Spolupracujeme s mnoha dalšími kolegy v oboru a jsme například schopni zajistit i výškové práce s použitím horolezecké techniky, například při instalaci či servisu antén na stožáru, továrním komínu apod..

U stavby rodinného domu můžeme nyní nabídnout prakticky kompletní služby v oboru elektro.  Elektroinstalaci, montáž domácích telefonů či videotelefonů,  montáž elektronického zabezpečení a ovládání domu systémem Jablotron 100+, kamerový systém,  televizní a datové rozvody a kompletní anténní systém pro příjem pozemního i satelitního vysílání.