Domovní komunikace

Domovní telefony a videotelefony, přístupové systémy

Provádíme montáže zařízení domovní komunikace a přístupových systémů. Používáme především ověřená zařízení výrobců ABB, URMET , TESLA , Czechphone , Techfass , Hikvision atd.. Montujeme jak systémy pro obytné domy, tak samozřejmě také audio nebo video vrátné pro rodinné domy.

Dle velikosti objektu a počtu účastníků lze vybírat mezi digitálním systémem 2BUS, nebo analogovým systémem 4+n.

Systém 2BUS

Sběrnicový systém 2BUS komunikuje po dvoudrátové sběrnici,  takže je potřeba pouze jeden pár vodičů v celém vchodě. Po tomto páru je vedeno napájení i komunikace. Nebo-li bez ohledu na počet účastníků, v každém vchodě stačí vždy pouze jeden pár vodičů, což oproti analogovému systému 4+n znamená podstatnou úsporu kabeláže a rychlejší montáž.Poněkud vyšší cena sběrnicových prvků je tak vyvážena úsporou kabeláže a nižší cenou za práci, než je tomu u systému 4+n.

U telefonů je vždy nutné, použít jen přístroje daného výrobce a určené pro uvednou modelovou řadu. Jedná se o digitální systém, takže přístroje různých výrobců nejsou mezi sebou kompaktibilní.

Systém 4+n

U analogového systému 4+n je nutné vést ke každému účastníkovi 5 vodičů, z toho čtyři jsou společné a pátý je nutné vést ke každému samostatně. Například při počtu 25 bytů je to tedy celkem 29 vodičů. Výhodou tohoto systému jsou poměrně levné komponenty, přičemž je i možné kombinovat domácí telefony od různých výrobců.  Nevýhodou je vysoká pracnost při zapojování, t.j. časově náročnější montáž a u většího počtu účastníků pak vyšší cena kabeláže.

S ohledem na počet účastníků a podobně je třeba vždy zvážit, který systém je výhodnější. U systému 4+n ušetříme s ohledem na levnější komponenty, ovšem vyšší cena pak může být za práci, protože časově je instalace tohoto systému náročnější. To platí hlavně pro větší bytové domy. U rodinných domů není rozdíl v ceně za kabeláž a práci nijak významný.

 

e-mail:  info@antsatel-kv.cz      tel.: 604 487 516