Domovní komunikace

Domácí telefony a videotelefony

Provádíme také montáže zařízení domovní komunikace. Používáme především ověřená zařízení výrobců ALCAD, URMET , TESLA , Czechphone nebo Telin.  Dle velikosti objektu a počtu účastníků lze vybírat mezi analogovým systémem 4+n nebo digitálním systémem 2BUS. Montujeme jak systémy pro obytné domy, tak samozřejmě také audio nebo video vrátné pro rodinné domky.

Systém 4+n

U systému 4+n je nutné vést ke každému účastníkovi 5 vodičů, z toho čtyři jsou společné a pátý je nutné vést ke každému samostatně. Například při počtu 25 bytů je to tedy celkem 29 vodičů. Výhodou tohoto systému jsou poměrně levné komponenty, přičemž je i možné kombinovat domácí telefony od různých výrobců.  Nevýhodou je vysoká pracnost při zapojování a u většího počtu účastníků pak vyšší cena kabeláže. S ohledem na počet účastníků a podobně je tedy třeba vždy zvážit, který systém je výhodnější. U systému 4+n ušetříme s ohledem na levnější komponenty, ovšem poněkud vyšší cena pak může být za práci, protože časově je instalace tohoto systému náročnější.

Systém 2BUS

Sběrnicový systém 2BUS komunikuje po dvoudrátové sběrnici,  takže je potřeba pouze jeden pár vodičů v celém vchodě. Po tomto páru je vedeno napájení i komunikace. Například u bytového domu o 25 bytech není potřeba 29 vodičů, ale stačí pouze dva. Nebo-li bez ohledu na počet účastníků, v každém vchodě stačí vždy pouze jeden pár vodičů.  Velkou výhodou je tedy úspora kabeláže a rychlá montáž. Nevýhodou je poněkud vyšší cena sběrnicových prvků a u telefonů je vždy nutné, použít jen přístroje daného výrobce a určené pro uvednou modelovou řadu. Jedná se o digitální systém, takže přístroje různých výrobců nejsou mezi sebou kompaktibilní.

e-mail:  info@antsatel-kv.cz      tel.: 604 487 516